Haber

SYRIZA’nın ihraç edilen üyeleri tepki gösterdi

Yunanistan’ın ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifakı’nın (SYRIZA) yeni lideri Stefanos Kaselakis’in dün gece yarısı partiden ihraç ettiği üyeler, karara tepki gösterdi.

Kaselakis, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, partiden ihraç edilmesini istediği Panos Skurletis, Dimitris Viças ve Nikos Filis’in beş yılı aşkın süredir televizyon kanallarına yaptıkları açıklamalarda SYRIZA’ya karşı çıktıklarını savundu.

Partinin en yaşlı üyeleri olan ve SYRIZA hükümetinde farklı bakanlık görevlerinde bulunan Viças, Skurletis ve Filis’in partiden ihraç edilmesini yorumlayan Kaselakis, partililere, “Hepiniz bana eşitsiniz, hepiniz eşitsiniz” dedi. diğer üyeler. Biraz daha sabır. Elitizm ortadan kalkıyor ve gücü elinize alacaksınız.” dedi.

ANT1 televizyon kanalına konuşan Skurletis, partiden ihraç edildiğini televizyondan öğrendiğini kaydetti.

Skurletis, tüm bu gelişmelerin ardından SYRIZA’nın kamuoyu gözünde değerinin azalmasından ve gülünç duruma gelmesinden endişe duyduğunu belirtti.

Açık TV’ye konuşan Filis, Kaselakis’le ilgili bu kararın partiden ihraç edilebilmesi için parti organları tarafından onaylanması gerektiğine dikkat çekti.

Partinin kurucu üyelerinden biri olduğunu hatırlatan Filis, son gelişmelerin partiyi gülünç hale getirdiğini ve dağılmaya ittiğini belirtti.

Kaselakis’in sadece bir aydır partide olduğunu belirten Filis, “Sanki çok uluslu bir şirketin CEO’su bizi kovuyormuş gibi davranıyor.” dedi.

ANT1 televizyon kanalına konuşan Viças, SYRIZA’nın kurucu üyelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, bir kişinin parti disiplin kuruluna üye olabilmesi için en az 5 yıl partiye üye olması gerekirken böyle bir kuralın geçerli olduğunu vurguladı. Parti lideri olmaya gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu