Ekonomi

Vakıf Katılım ve Bakırlar Enerji, GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı

Vakıf Katılım ile Bakırlar Güç, çatı ve arazi GES projelerinin finansmanı için iş birliği anlaşması imzaladı.

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, yapılan anlaşma ile Bakırlar Enerji, Vakıf Katılım müşterilerinin ihtiyaçlarına GES paneli üretimi, tedariği ve satışı konusunda ürün mevcudiyetine göre destek olabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Ortak geçmişimizden aldığımız ilhamla ortak geleceğimizi inşa eden en önemli kurumlardan biri olarak bu iş birliği Vakıf Katılım’ın öneminin bir göstergesidir. çevreye ve yeşillik verir.” ifadeleri kullandı.

Bakırlar Enerji ile yapılan iş birliğinin çevreye verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirten Göktaş, bu iş birliği ile Vakıf Katılım olarak hem çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir geleceği desteklediklerini hem de enerjide cari açığın azaltılmasına birlikte katkı sağladıklarını belirtti. Yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirketler.

Göktaş şunları söyledi:

“Yeşil Finansın temelini kamu ve özel sektördeki projelere sağlayarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle hareket ediyoruz. Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan Sürdürülebilir Kalkınma Planı kapsamında faaliyetlerimizi sürdüreceğiz, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların finansmanında da var olmaya devam edeceğiz.”

Türkiye’deki elektrik potansiyelini harekete geçirecek yatırımları destekleyerek elektrik alanında dışa bağımlılığın azaltılmasına ve hane halkımızın saf elektrikle aydınlatılmasına katkı sağladıklarını belirten Göktaş, bu motivasyondan hareketle KOBİ’lerin erişimini kolaylaştırmak için konuştu. yeşil enerji alanında finansman sağlamak amacıyla, enerji projeleri için yatırımcılara uçtan uca danışmanlık vererek KOBİ’lere finansal analiz hizmeti sunduklarını açıkladı.

Bakırlar Enerji Genel Müdürü Murat Bakır, saf enerji-temiz dünya motivasyonuyla başladıkları güneş paneli üretimi alanında her zaman ticari bir ürün üretmekten daha fazlasını hedeflediklerini belirtti.

Bakır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin enerji açığını kapatmak, yeşil enerji ile çevreyi korumak, AB standartlarında yeşil üretimi desteklemek gibi ana sosyal sorumluluk konularında güçlü bir pozisyon almak istiyoruz. Bu bağlamda anlaşmadan çok memnunuz. Vakıf Katılım ile imzaladığımız bu anlaşma ile KOBİ’lere vereceğimiz desteklerle yeşil enerjiye erişim sağlayacak, hedeflediğimiz temiz dünyaya bir adım daha yaklaşacağız.

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu