Ekonomi

Öksüt Madencilik’te 40 milyon dolarlık yeni yatırım planı

Centra Gold Türkiye Ülke Müdürü David Bickford, Kayseri Develi’deki Öksüt Madeni’ne bugüne kadar 250 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirtti.

Bickford, şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde 40 milyon dolarlık yeni bir yatırım planlıyoruz. Ayrıca farklı bölgelerdeki arama çalışmalarımız devam ediyor. “Sektördeki fırsatları değerlendireceğiz” dedi.

Türkiye’nin potansiyeline inandıklarını kaydeden Bickford, “Öksüt’te 2020 yılında üretime başladık. Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Öksüt Altın Madeni’ne 221 milyon dolarlık başlangıç ​​sermayesi yatırımı yapıldı. 2020-2022 döneminde üç yılda 30 milyon dolar ilave yatırım yaparak toplam yatırımlarımız 250 milyon doları aştı. Önümüzdeki dönemde 40 milyon dolarlık yeni bir yatırım planlıyoruz. Ayrıca ruhsat sahibi olduğumuz farklı bölgelerdeki arama faaliyetlerine de yıllık ortalama 5 milyon dolar yatırım yapıyoruz. “Yeni maden arayışlarımızı sürdürüyor ve sektördeki fırsatları değerlendirmek için çalışıyoruz” dedi.

Develi’deki madende 35 ton rezervlerinin bulunduğunu belirten Bickford, bu yıl Öksüt’te 5,5 ile 6 ton arasında üretim yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu