Haber

AK Parti Van adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Van Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti Van’ın adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Van Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti Van’ın adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Van Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ VAN ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te düzenlenen toplantıda Abdulahat Arvas, AK Parti Van adayı oldu. Buna göre Abdulahat Arvas, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Van Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Van dahil birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ 2024 VAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Van Belediye Başkanı adayı Abdulahat Arvas oldu.

VAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDULAHAT ARVAS KİMDİR?

Abdulahat Arvas, 1969 yılında Van’ın Erciş ilçesinde doğdu. Sanayici ve iş adamı olarak tanınan Arvas, Van İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Arapça ve Kur’an ilimleri üzerine medrese eğitimi aldı. Eğitimine devam etmek amacıyla Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okuyor.

Van, Adana ve Kocaeli Organize Sanayi Bölgelerindeki üretim tesislerinin yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına başlayan Abdulahat Arvas, aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlendi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Kurucu Şube Başkanı, Başkan İş Dünyası Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÖNSİAD) Van Kurucu Şube Başkanı, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Disiplin Kurulu Başkanı, Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbisleri Komite Konsey Üyesi. Önemli görevlerde bulundu. Ayrıca Van Valiliği Mikro Kredi Sosyal Yardım ve Uygulama Komisyonu Üyeliği ve Van İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (VİMDER) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu